“Binə Aqro” QSC Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna 100 min manat maliyyə yardımı edib
Ölkənin aparıcı istixanaları və tərəvəz ixracatçıları sırasında olan “Binə Aqro” QSC Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 19 mart 2020-ci il tarixli fərmanı ilə yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fondunun hesabına 100 min manat məbləğində yardım köçürülməsinə qərar verib.
“Cənab Prezidentin təşəbbüsü ilə yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fondu ölkədə COVID-19-la mübarizədə atılmış önəmli addımdır. Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasını ali prinsip hesab edən bir şirkət olaraq bu əhəmiyyətli təşəbbüsə dəstək verməyə bilməzdik.
Ümumi taleyimiz üçün birgə məsuliyyət tarixi zərurətdir”, – “Binə Agro” QSC-in rəhbəri Rəşad Mailov qeyd edib.
Ölkəmizdə 2011-ci ildən istixana fəaliyyətini həyata keçirən “Binə Aqro” QSC kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı və satışı sahəsində doqquz ildən artıq təcrübəyə malikdir. 75 hektar olan istixana kompleksində pomidor, xiyar, bibər, badımcan, brokoli kimi müxtəlif tərəvəz məhsulları istehsal edir.

“Bine Agro” CJSC, one of the leading greenhouses and vegetable exporters in the country, has decided to transfer 100,000 AZN to the Coronavirus Support Fund established by the decree of President Ilham Aliyev on March 19, 2020.
"The Coronavirus Support Fund, established at the initiative of Mr. President, is an important step in the fight against COVID-19 in the country. As a company that considers the Corporate Social Responsibility strategy to be the highest principle, we could not help but support this important initiative.
Joint responsibility for our common destiny is a historical necessity, "said Rashad Mailov, head of “Bine Agro” CJSC.
“Bine Agro” CJSC, which has been operating a greenhouse in our country since 2011, has more than nine years of experience in the production and sale of agricultural products. The 75-hectare greenhouse complex produces various vegetable products such as tomatoes, cucumbers, peppers, eggplants and broccoli.